Menu Close

Sukurtas interaktyvus Mažeikių krašto kultūrinis žemėlapis

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir rajono savivaldybės remiamą projektą „Interaktyvus Mažeikių krašto kultūrinis žemėlapis: atrask, pažink, kurk, dalinkis“. Pirmoji šio projekto dalis yra skirta sukurtame žemėlapyje pateikti su Mažeikių kraštu susijusių žymiausių rašytojų biografijas, gyvenimo reliktų ir jų atminimo įamžinimo objektų Žemaitijoje nuotraukas, aprašymus, pažymėti vietoves. Vėliau žemėlapis bus papildytas informacija ir nuotraukomis apie dailininkus, muzikus, aktorius ir kitus meno kūrėjus, palikusius pėdsaką Mažeikių žemėje.

Žemėlapyje pažymėti 78 objektai, susiję su rašytojų Antano Baranausko, Romualdo Granausko, Vytauto Mačernio, Henriko Nagio, Zinaidos Nagytės-Liūnės Sutemos, Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos, Dionizo Poškos, Juozo Tumo-Vaižganto ir Antano Vienažindžio gyvenimu 18-oje Žemaitijos vietovių.

Interaktyvus žemėlapis „Mažeikių krašto kultūrinis lobynas“ publikuojamas Mažeikių viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.mrvb.lt /interaktyvus-zemelapis/. Jame pateikiamos  nuotraukos, išsami informacija apie rašytoją ir jo atminimo įamžinimo objektus: paminklus, biustus, atminimo lentomis pažymėtus pastatus, kapavietes, gimtąsias sodybas ir pan. Iš viso žemėlapyje pristatoma daugiau kaip 40 skirtingų atminimo ženklų. Juos galima surasti atlikus paiešką pagal rašytojus, vietoves, kategorijas, žemėlapio nuorodomis galima dalintis socialiniuose tinkluose.

Interaktyvus Mažeikių krašto kultūrinis žemėlapis – tai Viešosios bibliotekos dovana mažeikiškiams ir visiems čia apsilankantiems svečiams Mažeikių savivaldos 100-mečio proga.

 

Skip to content